Przedszkolaki z Murzynowa Kościelnego w gnieźnieńskiej fabryce bombek. Przedszkolaki z Murzynowa Kościelnego w gnieźnieńskiej fabryce bombek.

W fabryce bombek i na scenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Intensywnie przedświąteczny tydzień spędziły dzieci z przedszkola z Murzynowa Kościelnego. Najpierw wyjechały do gnieźnieńskiej fabryki bombek, później zaprezentowały tradycyjne Jasełka.

Pierwsze z wydarzeń odbyło się we wtorek 19 grudnia. Wtedy dzieci wraz z wychowawcami wybrały się do Fabryki Bombek św. Mikołaja Gabi-Glass w Gnieźnie. Wycieczka miała na celu zwiedzania miejsca, w którym produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych: od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem.

Dwa dni później, w czwartek 21 grudnia tym razem to przedszkolaki z Murzynowa Kościelnego postanowiły wprowadzić innych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzeli rodzice, dziadkowie oraz dyrektor szkoły Alicja Sowizdrzał. Po przedstawieniu życzyła ona wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.