Środa: Drzwi Otwarte w Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

14 lutego w Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej w Środzie odbyły się Drzwi Otwarte. Spotkanie przyszłych uczniów i obecnych, rodziców oraz opiekunów było możliwością do zapoznania się ze szkołą i nauczycielami.

Obecni dowiedzieli się jak działa szkoła, jakie są kryteria uczęszczania do niej, efekty nauczania oraz warunki bezpieczeństwa. Jedną z atrakcji były stacje zmysłowe, na których dzieci mogły grać na instrumentach. Ponadto można było spróbować różnych smaków i zapachów oraz dotykać różnorodnych faktur. Oprócz tego stworzona była wspólna praca plastyczna, wykonana za pomocą gąbki, którą nanoszono białą farbę na szablon bałwana. Z kolei atrakcją popołudnia była wizyta pani Ewy ze swoim psem, który od marca regularnie będzie odwiedzał szkołę. Zwierzęta mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci, tym bardziej na dzieci z niepełnością intelektualną, dlatego jak poprawi się pogoda, to szkołę odwiedzi pani Ewa wraz z osiołkiem i kucykiem.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ