×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Jedną ze stypendystek jest Natalia Litka, uczennica klasy 2 TRŻ z rolibudy Jedną ze stypendystek jest Natalia Litka, uczennica klasy 2 TRŻ z rolibudy Fot. Zespół Szkół Rolniczych w Środzie

Oświata: Premier przyznał stypendia trójce uczennic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Natalia Litka, uczennica Zespołu Szkół Rolniczych, Aleksandra Piątek ze średzkiego ogólniaka oraz Klaudia Jankowska z „Hipolita” otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów.

13 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Wielkopolski Kurator Oświaty, Elżbieta Leszczyńska wręczyła Stypendia Prezesa Rady Ministrów 302 uczniom z województwa wielkopolskiego. Wśród wyróżnionych są właśnie uczennice trzech średzkich szkół średnich.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał stypendia uczniom i uczennicom, którzy uzyskali najwyższą  średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Nagrodę tą może otrzymać tylko jeden uczeń danej szkoły. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest w kwocie 300 złotych co miesiąc w okresie od 1 września do 30 czerwca w danym roku szkolnym.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.