Powiat: Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra tytoń Fot. Sanepid w Środzie

Powiat: Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra tytoń

Oceń ten artykuł
(1 głos)

11 uczniów klas 7 i 8 z sześciu szkół podstawowych powiatu średzkiego wzięło udział dział w szkoleniu, którego głównym celem było podniesienie świadomości młodzieży w zakresie zagrożeń związanych z paleniem tytoniu.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wielkopolskiej, Szkoły Podstawowej w Pigłowicach, Zespołu Szkół w Krzykosach, Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wlkp., Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu oraz Szkoły Podstawowej w Gieczu.

– Celem projektu było przekazanie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia na organizm palacza i osób z jego otoczenia – wyjaśnia inspektor Maria Deręgowska ze średzkiego sanepidu.

W dalszym etapie realizacji projektu, Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą uzyskaną wiedzę przekazywać swoim rówieśnikom w środowisku szkolnym oraz podczas spotkań w pubach, klubach i dyskotekach.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.