Uruchomienie pracowni weterynaryjnej w średzkiej rolibudzie kosztowało 90 tys. zł Uruchomienie pracowni weterynaryjnej w średzkiej rolibudzie kosztowało 90 tys. zł Fot. Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.

Środa: W rolibudzie otwarto pracownię weterynaryjną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Zespole Szkół Rolniczych uroczyście otwarta została pracownia weterynaryjna.

W pracowni weterynaryjnej znalazł się m.in. aparat ultrasonograficzny do przeprowadzania badań diagnostycznych, fantom psa do nauki przeprowadzania resuscytacji oraz urządzenie do nauki iniekcji dożylnych. Wyposażenie pracowni weterynaryjnej wraz z remontem sali sfinansował Powiat Średzki, przekazując na ten cel 90 tysięcy złotych.

W tym roku szkolnym w „rolibudzie” uruchomiona została pierwsza klasa Technikum Weterynarii. W trakcie nauki uczniowie poznają m.in.  sposoby wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych u zwierząt, zagadnienia związane z prowadzeniem chowu i hodowli zwierząt gospodarskich czy również nauczą się prowadzić ciągnik rolniczy z przyczepą. Przyszli absolwenci Technikum Weterynarii zdobędą doświadczenie podczas praktyk w lecznicach weterynaryjnych i będą mogli pracować m.in. w gabinetach weterynaryjnych, gospodarstwach rolnych, schroniskach czy ogrodach zoologicznych.

► CZYTAJ TAKŻE: 60 psów i 35 kotów czeka na kochający dom [ZDJĘCIA]

► CZYTAJ TAKŻE: „Nie krzywdź – pomagaj”. Uczniowie rolibudy protestowali w obronie zwierząt [ZDJĘCIA]

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA