Oświata: Tęczowy Piątek, ale nie w Środzie Fot. KPH/materiały prasowe

Oświata: Tęczowy Piątek, ale nie w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 października w niektórych polskich szkołach zorganizowano akcję „Tęczowy piątek”, która polegała na okazywaniu solidarności z młodzieżą LGBT.

Jak sprawdziliśmy w Środzie „Tęczowy piątek” nie odbył się w żadnej szkole, również w prywatnym Zespole Szkół Akademickich.

Akcja, którą już po raz czwarty zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii ma na celu pokazanie młodzieży, że w szkole jest również miejsce dla gejów i lesbijek.

– Akcja miała marginalny charakter. Odnotowano pojedyncze przypadki zgłoszeń od rodziców, na które, reagowali kuratorzy oświaty – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

– Szkoła to jest także miejsce, gdzie dochodzi do różnego rodzaju przemocy, w tym także do przemocy słownej, której następstwem często jest przemoc fizyczna. W szkole są także dzieci nieheteronormatywne, które uznają, że nie są w stanie odnaleźć się w tej większości, poszukują swojej tożsamości. Te dzieci często czują się osamotnione, wykluczone na tle rówieśników – zaznaczył Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA