Nagrody Powiatu Średzkiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej odebrało pięciu pedagogów Nagrody Powiatu Średzkiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej odebrało pięciu pedagogów Fot. Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.

Środa: Pedagodzy odebrali Nagrody Powiatu Średzkiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji dnia Edukacji Narodowej starostwo przyznało kilku nauczycielom Nagrody Powiatu Średzkiego. Ponadto w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się uroczysta akademia.

W piątek, 11 października nauczyciele ze średzkich szkół ponadpodstawowych odebrali z rąk wicestarosty Małgorzaty Wiśniewskiej-Zabłockiej Nagrody Powiatu Średzkiego. Wyróżnienia te otrzymali: Karolina Napierała i Sebastian Kawicki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Jolanta Śliwińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Magdalena Malinowska z Zespołu Szkół Rolniczych oraz Katarzyna Światowy z Liceum Ogólnokształcącego.

Tego samego dnia w „dwójce” odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za pracę i poświęcenie, przygotowując okolicznościowy program artystyczny. Życzenia i wyrazy uznania dla pedagogów przekazali również starosta Ernest Iwańczuk i burmistrz Piotr Mieloch.

Początki Dnia Edukacji sięgają 1957 roku, kiedy to 20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Karty Nauczyciela. Święto to oficjalnie ustanowiono w 1972 r. i jest obchodzone zawsze w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

Dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodzony jest w instytucjach związanych z oświatą. Tego dnia Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Z kolei kuratorzy oświaty wręczają pedagogom odznaczenia.

Od ćwierćwieku 5 października obchodzony jest World Teacher`s Day, czyli Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem Unesco, na pamiątkę podpisania „Rekomendacji w sprawie statutu nauczyciela”.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA