Średzianie podczas zawodów z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Średzianie podczas zawodów z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Ostatnie miesiące roku okiem "Strzelca"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Związek Strzelecki „Strzelec” RP podsumowuje ostatnie miesiące 2017 roku.

Od września uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Rolniczych, członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP realizowali szkolenia m.in. 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, Ośrodku Szkolenia Strzeleckiego CAMP X w Babimoście, WKU Poznań, a także na strzelnicach: wojskowej w Centrum Szkolenia w Poznaniu, cywilnej Magnum i Dwór Grunwaldzki w Poznaniu, oraz na terenie średzkie Bractwa Kurkowego – LOK-u przy ul. Strzeleckiej. Za szczególnie ciekawe członkowie „Strzelca” uznali szkolenie w Babimoście, gdzie strzelali na dystansie 300 metrów i odbyli zajęcia dynamiczne w tzw. „kill house”.

Podczas szkolenia strzeleckiego i zawodów prowadzonych przez Wojsko w CSWL, które odbyły się 3 października, średzka młodzież na poziomie województwa wywalczyła drużynowo miejsca 1., 2. i 3., co jest wynikiem godnym uwagi. Podczas tych zawodów strzelano z kbk AKMS i pistoletu P – 83. Z kolei dwa tygodnie później, podczas zawodów w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny, rywalizowano w zakresie pomocy przedmedycznej, znajomości i budowy broni na przykładzie 5,56 mm karabinek szturmowy wz. 96 Beryl, ewakuacji rannych z pola walki, rzutni granatami F – 1, sprawy Ochrony Przed Bronią Masowego Rażenia (ćwiczenia w maskach MP-5 oraz filtracyjnej odzieży ochronnej FOO – 1). Wówczas nasza młodzież w klasyfikacji drużynowej zajęła 1. i 2. miejsce w Wielkopolsce.

Ostatni spory sukces średzianie odnieśli 9 grudnia na strzelnicy Magnum w Poznaniu, podczas zawodów strzeleckich organizowanych przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów. W kategorii: pistolet 9 mm, karabinek kbk AK oraz pistolet maszynowy Grzegorz Karpiński wywalczył 1. miejsce, Marcin Zaworski 3., poza tym bardzo dobrze w swojej grupie wypadli uczniowie: Witold Bajka zajął 2. miejsce, a Filip Wasiak 3.

Z kwestii organizacyjnych, ZSR wciąż oczekuje na objęcie przez MON klas wojskowych patronatem – certyfikacją przez wspomniane ministerstwo.

 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wyprzedaż butów...