Na średzkiej uczelni kształcą się również studenci ze Śremu, Wrześni, a nawet z Poznania Na średzkiej uczelni kształcą się również studenci ze Śremu, Wrześni, a nawet z Poznania Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: W sobotę zabrzmi „Gaudeamus igitur”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę kilkuset studentów rozpocznie nowy rok akademicki na jedynej średzkiej uczelni.

– Mamy nieco więcej studentów niż w roku poprzednim, jednak dokładna liczba nie jest jeszcze znana, gdyż prowadzimy jeszcze rekrutację. W nadchodzącym roku akademickim studentów kształcić będziemy na dotychczasowych kierunkach – zaznacza prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk, rektor Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej.

Uczelnia prowadzi studia magisterskie na kierunkach: pedagogika, ekonomia, informatyka, filologia, praca socjalna oraz dietetyka w różnych specjalizacjach, a także studia II stopnia na kierunku pedagogika oraz ekonomia.

Jak się okazuje na Wielkopolskiej Wyższej Szkole Szkole Społeczno-Ekonomicznej kształcą się nie tylko średzianie.

– Mamy głównie studentów z miast powiatowych: Środy, Śremu i Wrześni, ale są również osoby, które dojeżdżają do nas z Poznania – wskazuje rektor prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk.

Część studentów zapewne będzie chciała zamieszkać w Środzie. Sprawdzamy jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań. Za kawalerkę trzeba zapłacić średnio 800 złotych, za 2-pokojowe - od 1,2 do 1,5 tys. zł, zaś za wynajem mieszkania z trzema pokojami w centrum Środy, na Starym Rynku trzeba zapłacić 1 700 zł.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.