W średzkim ogólniaku podobnie jak w pozostałych szkołach średnich uczniowie chodzą na jedną zmianę i ostatnie lekcje kończą najpóźniej W średzkim ogólniaku podobnie jak w pozostałych szkołach średnich uczniowie chodzą na jedną zmianę i ostatnie lekcje kończą najpóźniej Fot. Janusz Ludwiczak

Szkoła do wieczora? Nie w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W wielu szkołach średnich uczniowie kończą lekcje o godz. 18, 19, a nawet o 20. Sytuacja wynika z tzw. „podwójnego rocznika”, czyli absolwentów klas ósmych szkół podstawowych i gimnazjów, którzy równocześnie rozpoczęli naukę w liceach bądź technikach. Sprawdzamy jak sytuacja wygląda w samej Środzie.

– U nas nie ma tego problemu. Zajęcia lekcyjne kończą się najpóźniej o godz. 15:15. Jednak reforma oświaty była dla nas dużym wyzwaniem logistycznym. Trzeba było przygotować ofertę tak, by było więcej chętnych, a plan lekcji ułożyć tak, by uczniowie mogli chodzić na jedną zmianę – powiedziała Katarzyna Światowy, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie.

Do średzkiego ogólniaka uczęszcza ok. 220 pierwszoklasistów, czyli nieco ponad połowa uczniów, których w całym liceum jest nieco ponad 400.

Podobna sytuacja jest w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jak powiedziano nam w sekretariacie lekcje kończą się najpóźniej o godz. 16:05, a pojedyncze grupy kończą zajęcia praktyczne tuż przed godz. 17. Również w Zespole Szkół Rolniczych zajęcia kończą się najpóźniej w godzinach popołudniowych.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.