Sobotnia uroczystość , na terenie Lotniska Wojskowego w kompleksie ,,Leźnica Wielka",, nasi wojskowi uczniowie z ZSR jak zawsze okazali, że godnie reprezentują powiat średzki. Sobotnia uroczystość , na terenie Lotniska Wojskowego w kompleksie ,,Leźnica Wielka",, nasi wojskowi uczniowie z ZSR jak zawsze okazali, że godnie reprezentują powiat średzki. fot. ZSR Środa

Klasy wojskowe z ZSR [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po raz kolejny sukcesy klas wojskowych z „Rolibudy”. Tym razem w piątek 24 maja uczniowie klas wojskowych udali się w Polskę po kolejne wyróżnienie z MON.

W trakcie uroczystego apelu, na terenie Lotniska Wojskowego w kompleksie ,,Leźnica Wielka", zainaugurowano III Edycję Programu ,,Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych". Uroczystość organizowała 25 Brygada Kawalerii Powietrznej.
Kolejnym, ważnym wydarzeniem był ogólnopolski konkurs na SPOT filmowy pod hasłem ,,Chcę zostać żołnierzem bo...". I w tym wypadku organizator wyróżnił średzką szkołę. SPOT powstał dzięki pracy nauczyciela Krzysztofa Kluczyńskiego i chętnych uczniów klas wojskowych. Jedną z nagród był przelot śmigłowcem wielozadaniowym Mi – 8. W trakcie zwiedzania jednostki można było zapoznać się szczegółowo z polskim wojskiem, a także nawiązać kontakt z sojusznikami, tj. 1st Combat Aviation Brigade, czyli żołnierzami 1 Powietrznej Amerykańskiej Brygady Bojowej.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.