Kolorowe wielkanocne warsztaty i poznanie tradycji świątecznych sprawiło młodym uczniom wiele radości. Kolorowe wielkanocne warsztaty i poznanie tradycji świątecznych sprawiło młodym uczniom wiele radości. fot. SP Pięczkowo

Wielkanocne warsztaty [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne, dlatego w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej w Pięczkowie często gości już świąteczna atmosfera.

1 kwietnia zorganizowali warsztaty dla dzieci oraz rodziców. Podczas zajęć każdy rodzic, dziecko i wychowawca musiał wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Na moment klasa zmieniła się w pracownię stolarską, w której powstały drewniane zające, baranki, stroiki na stół wielkanocny. Wśród proponowanych technik nie zabrakło tradycyjnego malowania, wycinania z bibuły i z różnego rodzaju tkanin.
Wszyscy młodzi i dorośli miłośnicy świątecznych dekoracji wykazali się niezwykłą kreatywnością.
Kolejnym wydarzeniem w szkole było tzw. „Chodzenie z kogucikiem”, co łączyło się z poznaniem wielkanocnych tradycji i obyczajów. Dzieci wykonały gaiki oraz kogucika i ze śpiewem 4 kwietnia wyruszyły na spacer po terenie szkoły.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.