Uczniowie klas wojskowych ZSR podczas szkolenie w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny. Uczniowie klas wojskowych ZSR podczas szkolenie w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny. fot. ZSR Środa

Wojskowe szkolenia uczniów [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W połowie lutego odbył się kolejny wyjazd szkoleniowy uczniów certyfikowanych klas wojskowych średzkiej „Rolibudy”.

Po raz kolejny zajęcia odbywały się w jednostce patronackiej - 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny. W programie uczniowie odbyli: musztrę zespołową i indywidualną, czynności przygotowawcze do strzelania, czyli ładowanie magazynków, przygotowanie broni do strzelania, rozkładanie i składanie broni, obsługa broni (5,56 mm kbs BERYL), kontakt ogniowy w terenie zurbanizowanym i reakcje żołnierza w różnych sytuacjach.

Uczniowie klasy I, którzy dopiero zaczynają przygodę z wojskowością mieli okazję zwiedzić Bazę i poznać ciekawe miejsca. Była także możliwość zapoznania się z samolotem wielozadaniowym F-16.
- Niestety był jeden minus naszych zajęć w Bazie – komentują uczestnicy szkoleń. - Z powodu gwałtownej zmiany pogody planowane starty samolotów zostały odwołane, ale nadrobimy ten temat już w najbliższym czasie – dodają z uśmiechem.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 5 czerwca
Środa: Nowe relikwie w Kolegiacie
Powiat: Kilka wykroczeń i stracił prawo jazdy
Koronawirus: Stan na dzień 4 czerwca
Powiat: Ostrzeżenie hydrologiczne