Uczniowie - szeregowcy, ze szkolenia wrócili z Certyfikatem, a wychowawca z listem gratulacyjnym. Uczniowie - szeregowcy, ze szkolenia wrócili z Certyfikatem, a wychowawca z listem gratulacyjnym. fot. ZSR

Szkolenia uczniów z wojskiem [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W czasie ferii zimowych grupa sześciu uczniów wraz z nauczycielem z Zespołu Szkół Rolniczych udali się na szkolenie do Biedruska, by tam szkolić się pod okiem WOT, a 26 stycznia złożyli w Poznaniu przysięgę wojskową.

Wojska Obrony Terytorialnej to jeden z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Obok Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Wojsk Lądowych, jest najmłodszą służbą, która została utworzona w 2017 roku.
Warto dodać, że WOT jest formacją dla której ważna jest terytorialność czyli chęć i gotowość wspierania naszej lokalnej społeczności. Ich mottem są słowa: ,,zawsze gotowi, zawsze blisko”.
Wiedza zdobyta podczas nauki w klasach wojskowych prowadzonych w Zespole Szkół Rolniczych, sprawiła, że na zakończenie szkolenia dobrze przygotowana grupa uczniów ze Środy otrzymała wyróżnienie. Przed nimi kolejne szkolenia rotacyjne i doskonalenie umiejętności proobronnych.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 14 lipca
„Moim marzeniem są Igrzyska Olimpijskie”
Środa: Nie masz planów na lipiec i sierpień? Spędź wakacje z zapasami
Koronawirus: Stan na dzień 13 lipca
Wybory 2020: Nie byliśmy jednomyślni