Podczas uroczystości uwagę babć i dziadków przyciągały ciekawe stroje dzieci oraz okolicznościowa dekoracja sal. Podczas uroczystości uwagę babć i dziadków przyciągały ciekawe stroje dzieci oraz okolicznościowa dekoracja sal.

Dzień Babci i Dziadka [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzień Babci i Dziadka w Niepublicznym Przedszkolu „Tęczowa Kraina” w Środzie, był dniem radosnym. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych babć i dziadków.

To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.
W Niepublicznym Przedszkolu „Tęczowa Kraina” w Środzie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz przedszkola.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 

Na wstępie uroczystości dyrektor przywitała wszystkich gości. W imieniu swoim, pracowników i dzieci składała im życzenia. Po chwili na scenie pojawili się mali aktorzy. W pięknie udekorowanych salach każda z grup przygotowała wspaniałe programy artystyczne. Przedszkolacy recytowali wiersze, radośnie śpiewali piosenki i tańczyli. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Uwagę przyciągały ciekawe stroje dzieci oraz okolicznościowa dekoracja sal.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych i przekonali się, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie.
Dzieci przygotowały również poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz prezenciki. Dzieci czuły się jak prawdziwi gospodarze imprezy. Całe spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie i Babcie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. Zaproszeni goście opuszczali przedszkole z wielkim zadowoleniem i serdecznymi podziękowaniami za tak wspaniałą uroczystość.

 

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.