×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Podczas spotkania noworocznego Rektor uczelni wręczył mianowania na stanowiska profesorów uczelni 12 nauczycielom akademickim. Podczas spotkania noworocznego Rektor uczelni wręczył mianowania na stanowiska profesorów uczelni 12 nauczycielom akademickim. fot. WWSSE

Studia stacjonarne także w soboty i niedziele

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Senat Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Środzie 10 stycznia uchwałę o prowadzeniu studiów stacjonarnych także w soboty i niedziele. Studia te będą odbywały się zgodnie z planem dostępnym na stronie WWSSE.

Na studia stacjonarne, od drugiego semestru roku akademickiego 2018/2019, mogą uczęszczać studenci I i II roku studiów licencjackich i I roku studiów magisterskich. Opłata za jest taka sama jak za studia niestacjonarne, a liczba godzin zajęć zgodna z Uchwałą Senatu i Ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele, ewentualnie w piątki.
Ponadto Senat podjął także uchwały o utworzeniu studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku filologia w specjalnościach: filologia angielska, germańska i rosyjska także w specjalnościach nauczycielskich.
Warto dodać, że w WWSSE można uzyskać wysokie stypendia. W I semestrze roku akademickiego 2018/2019 wypłacono studentom około 705 tys. zł. Maksymalna kwota przyznanego stypendium socjalnego wynosi 750 zł miesięcznie, stypendium Rektora dla najlepszych studentów to 650 zł oraz stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych 300 zł. Najwyższa kwota łącznego stypendium, jaką otrzymują studenci WWSSE w Środzie co miesiąc to 1700 zł.
WWSSE kształci studentów na studiach I stopnia na kierunkach: pedagogika, ekonomia, praca socjalna, informatyka, dietetyka i filologia oraz na studiach II stopnia na kierunku pedagogika i ekonomia.
Po spotkaniu Senatu odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne wszystkich pracowników, podczas którego Rektor wręczył mianowania na stanowiska profesorów uczelni 12 nauczycielom akademickim. Spotkanie uświetnił występ Klaudii Popielskiej oraz uczniów z Zespołu Szkół Akademickich.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.