Mundurowi o ekologii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze ze Środy zorganizowali spotkanie edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół w Krzykosach. Tematem przewodnim były ekologia.

Ekologia jest jednym z obszarów działania stróżów prawa. Dzięki zdobytej podczas szkoleń wiedzy policjanci zorganizowali spotkanie z uczniami z Krzykos, podczas którego chcieli zwiększyć świadomość uczniów w zakresie ekologii i gospodarki wodnej. Dzięki spotkaniu uczniowie zdobyli umiejętności rozpoznawania i przewidywania zagrożeń występujących wokół nich. Temat ochrony środowiska okazał się ważny i aktualny, gdyż to właśnie jesienią i zimą dochodzi najczęściej do problemów ze złym stanem powietrza wynikających ze spalania śmieci w piecach grzewczych.

Funkcjonariusze ogłosili konkurs ? Bezpiecznie to wiedzieć i znać ? środowisko lokalne i jego wartości?. Jego celem jest stworzenie utworu artystycznego, którego nagranie należy wysłać do Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. To właśnie tam 15 grudnia wyłonieni zostaną laureaci.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.