Międzyszkolny Dzień Wolontariusza [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wszyscy jesteśmy motylami z jednym skrzydłem, możemy fruwać tylko wtedy, gdy obejmuje nas drugi człowiek - słowa te padły podczas IV Powiatowego Międzyszkolnego Dnia Wolontariusza, których gospodarzem było CKZiU w Środzie.

W spotkaniu pod hasłem "Tanatos i Eros, czyli życie w hospicjum" udział wzięli uczniowie ze szkół średzkich: LO, SP2 z Oddziałami Integracyjnymi, SP3 oraz z SP Zaniemyśl, ZS Sulęcinek, SP Słupia Wielka i SP Starkówiec Piątkowski.
Obecni byli również: wicestarosta powiatu Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, burmistrz Piotr Mieloch, dyrektor PCPR Bernadeta Staszak, dyrektor OPS Danuta Wieczorek, J. Wojciechowski oraz ks. Wojciech Lisek.
U. Krzyżańska oraz M. Kokociński, wolontariusze z Hospicjum Palium opowiadali o roli wolontariuszy w opiece paliatywnej. W prelekcji wykorzystali film instruktażowy, mówiący o różnych aspektach pracy w tymże hospicjum.
Z kolei o potrzebie kontynuowania dzieła budowy hospicjum mówiła Barbara Król, prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. P. Króla. Ponadto w zbiórkę darów dla Hospicjum Palium zaangażowały się szkoły: CKZiU Środa, SP Sulęcinek, SP Zaniemyśl oraz SP3 Środa. Dopełnieniem spotkania był program słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów z CKZiU, inspirowany przemyśleniami ks. Jana Kaczkowskiego.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.