Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W średzkim Ośrodku Kultury 14 listopada przedstawienie pt. „W drodze do Niepodległości”, dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wraz z opiekunami zaprezentowali uczniowie z CKZiU w Środzie.

W przedstawieniu wzięło udział 35 osób z różnych klas. Nie zabrakło aktorów w strojach szlacheckich, żołnierzy, Józefa Wybickiego, Kosyniera, a także harcerzy i harcerek oraz wieszcza narodowego. Przede wszystkim nie należy jednak zapomnieć o Polsce i zaborcach. Uczniowie przy 9 symfonii Beethovena odegrali zapadającą w pamięć scenę upadku a następnie „podniesienia” się Rzeczypospolitej.
Za tak profesjonalnie przygotowanie przedstawienia, publiczność biła brawa na stojąco. Udział w tym sukcesie miał także Adam Witkowski, który odpowiadał za techniczne przygotowanie przedstawienia, a Maksymilian Samson za fotograficzną relację z wydarzenia.

Podziękowania
Przedstawienie powstało również dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy Sebastianowi Kawickiemu za przygotowanie scenografii, Leszkowi Bałuchowi za jej przewiezienie, Monice Pawlickiej za wypożyczenie strojów dla harcerek, Markowi Idaszkowi za wypożyczenie munduru żołnierza. Specjalne podziękowania należą się pracownikom Ośrodka Kultury w Krzykosach za udostępnienie strojów ludowych oraz średzkiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie sali i nagłośnienia.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.