Niepodległość i pasowanie pierwszoklasistów [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. 11 listopada 2018 r. to dzień szczególny – setna rocznica odzyskania niepodległości.

W dniu 9 listopada w Zespole Szkół Akademickich odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych Niepublicznej Szkoły Podstawowej do społeczności szkolnej. Pierwszaki pilnie powtarzały słowa przysięgi.
Dzień był szczególny nie tylko dla nowych uczniów, ale i dla całej szkoły. Tego dnia odbyła się również Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolna była świadkami wciągnięcia na maszt flagi polskiej. Następnie uczniowie ZSA zaprezentowali kilka patriotycznych pieśni. Całość dopełniła skromna, ale wymowna dekoracja o charakterze historyczno-patriotycznym.
Nie brakowało chwil wzruszeń i zadumy. O godzinie 11:11 uczniowie wspólnie z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.