Uczniowie klas wojskowych z ZSR w Środzie podczas szkoleń praktycznych. fot. ZSR Uczniowie klas wojskowych z ZSR w Środzie podczas szkoleń praktycznych. fot. ZSR

Szkolenia klas wojskowych [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Październik był miesiącem kolejnych praktycznych szkoleń uczniów klas wojskowych z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie.

Praktyki odbywały się na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny, gdzie doskonalili się w sposób praktyczny, uczestnicząc w zajęciach z bronią długą i granatami.
Dodatkowo młodzież spędziła 5 dni na poligonie w Babimoście, gdzie firma szkoleniowa CAMP X praktycznie uczyła ich zagadnień: taktyka, szkolenie strzeleckie, rozpoznanie wojskowe, szkolenie inżynieryjno – saperskie, terenoznawstwo, szkolenie medyczne oraz ochrona i obrona obiektów. W związku z tym do naszej dyspozycji mieliśmy broń długą i krótką, a praktycznie wykonywali strzelanie statyczne oraz dynamiczne i to ostatnie było więcej emocjonujące dla uczniów.

Szkoła objęta jest dofinansowaniem i patronatem MON. Dzięki temu mogą realizować wiele zajęć w formie praktycznej, co dla przyszłych absolwentów będzie ułatwieniem, gdy swą przyszłość zwiążą z zawodowym wojskiem.

Zdjęcia: ZSR

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.