Wystrzałowa wycieczka do Szkoły Policji w Słupsku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Uczniowie CKZiU w Środzie Wlkp. z klas 1 TEB, 2 TEK i 3 LOP wzięli udział w trzydniowej wycieczce, której głównym celem było zapoznanie się z działalnością Szkoły Policji w Słupsku.

Ponadto wychowawcy zapewnili uczniom moc atrakcji. Było zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Bytowie, relaks w parku wodnym w Redzikowie i na kręgielni, poznanie historii miasta Słupsk i bunkrów Bluchera w Ustce. Spacer brzegiem morza oraz pobyt w Ośrodku Wczasowym Dagmor w Ustce stanowił dopełnienie bogatego planu wycieczki.
Kadeci klas policyjnych w bardzo szczegółowy i atrakcyjny sposób zapoznali się z funkcjonowaniem Szkoły Policji w Słupsku. Poznali historię szkoły, jeden dzień z życia słuchacza. Zwiedzili Izbę Tradycji i wysłuchali ciekawej lekcji historii. Wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy oraz poznali zasady funkcjonowania strzelnicy, która jest największa w Europie. Obejrzeli obiekty symulacyjne, gdzie policjanci ćwiczą działania i interwencje w różnych sytuacjach. Na koniec młodzież miała niepowtarzalną okazję wziąć udział w uroczystościach zakończenia kursu podstawowego policjantów. Dla niektórych kadetów, którzy wiążą swoją przyszłość z mundurem, było to niesamowite przeżycie.
Szczegółowa relacja z każdego dnia dostępna jest na szkolnym facebooku.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.