Licealiści wraz z opiekunek na Festiwalu Filmów. Licealiści wraz z opiekunek na Festiwalu Filmów.

Na Festiwalu Filmów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie średzkiego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w 3. edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”, który odbył się 18 października w Collegium Da Vinci.

Jest to jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym z zakresu zrównoważonego rozwoju (założenie stałego postępu gospodarczego i społecznego zharmonizowanego ze środowiskiem naturalnym) i CSR (autorski projekt Fundacji CSR Res Severa – upowszechnia zasady Społecznej Odpowiedzialności Biznesu). Tytuł „17 Celów” nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, np. koniec z ubóstwem, zero głodu, równość płci, mniej nierówności, działania w dziedzinie klimatu, pokój, sprawiedliwość i silne instytucje.
Publiczność, w tym nasi uczniowie obejrzeli wiele filmów konkursowych dotyczących szeroko pojętej ochronie środowiska, np. „Krótki film o odpadach”, „Ratuj Bałtyk! Zatrzymaj wyciek ropy”, „To my tworzymy Świat”, „Wiele okazji do pomagania”.
Licealiści podpisali także petycję, która ma przyczynić się do całkowitego zakazu hodowli klatkowej w Unii Europejskiej. Zakaz ten ma dotyczyć nie tylko hodowli kur ale także, np. świń, krów, królików itp.
Jury i głosowanie uczestników festiwalu wyłoniły zwycięzców w kilku kategoriach. Złotą Tarczę otrzymali: EcoVadis Polska za film „New is the time”, Fundacja CIWF za film „Koniec epoki klatkowej, a Canon Polska za film „To my tworzymy Świat”. Jury wyróżniło także Muzeum Narodowe w Poznaniu za film „Muzeum? Żebyś wiedział!”
- Warto było jechać na Festiwal Filmów Odpowiedzialnych. Wiele się dowiedzieliśmy i uświadomiliśmy sobie, ile wyzwań stoi przed ludźmi, którzy chcą zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń. A jak się okazuje czasu jest niewiele – mówili uczniowie średzkiego LO.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.