Uczniowie projektowali robotyczną dłoń, którą następnie mogli samodzielnie sterować. Uczniowie projektowali robotyczną dłoń, którą następnie mogli samodzielnie sterować. NSP Keglik

Projektowali robotyczną dłoń

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez dwa październikowe wtorki uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” odbyli dodatkowe zajęcia „Kodowanie równości” w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Podczas zajęć, które poprowadził szkolny nauczyciel Grzegorz Pyrzyk, uczniowie projektowali i wykonywali robotyczną dłoń, którą w następstwie mogli samodzielnie sterować. Ponadto podczas zajęć z kategorii „Diversity” („Różnorodność”), które odbyły się we wtorki 9 i 16 października, omówione zostały kwestie związane z nierównościami wynikającymi z niepełnosprawności osób, które utraciły kończyny w wyniku wypadku lub urodziły się bez nich.

Przypomnijmy, że ten innowacyjny projekt, o czym informowaliśmy w poprzednich wydaniach GPŚ, został wyróżniony i dofinansowany grantem w wysokości 400 euro w ramach Meet and Code 2018.

„Kodowanie równości” odbywało się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku przypadał między 6 a 21 października.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.