W tym roku akademickim naukę w WWSSE rozpoczęło blisko pół tysiąca osób. W tym roku akademickim naukę w WWSSE rozpoczęło blisko pół tysiąca osób.

Rok akademicki rozpoczęty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 29 września w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Na poziomie studiów magisterskich, inżynierskich, licencjackich lub podyplomowych przystąpiło do niego ponad pół tysiąca studentów!

Oczywiście podczas inauguracji, którą zorganizowano w holu placówki, nie mogło zabraknąć ślubowań składanych przez pierwszoroczniaków, którzy tym sposobem przyjęci zostali w poczet studentów WWSSE. Rektor – prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk – zapewnił ich o jakości wykształcenia, jakie pobiorą w tym miejscu, przypominając o badaniach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, według których absolwenci tej uczelni najszybciej w Wielkopolsce znajdują miejsce zatrudnienia na umowę o pracę. Poinformował także studentów o możliwościach uzyskania wysokich stypendiów socjalnych, naukowych, specjalnych czy zapomóg.

Edukacja wyższa w WWSSE odbywa się na kierunkach: pedagogika, ekonomia, praca socjalna, informatyka i dietetyka o różnych specjalnościach. Niebawem listę kierunków dostępnych na średzkiej uczelni ulegnie zwiększeniu, bowiem – jak poinformował rektor podczas inauguracji – uczelnia otrzymała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej o utworzeniu kierunku filologicznego, w efekcie czego już w najbliższym czasie rozpocznie się rekrutacja na kierunki takie jak filologia angielska i filologia germańska. Rekrutacja do WWSSE jest bowiem ciągła, a zajęcia rozpoczynają się od początku każdego semestru.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.