Uczniowie z ZSR podczas jednego ze szkoleń Uczniowie z ZSR podczas jednego ze szkoleń ZSR

Na szkoleniach MON

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klasy wojskowe z Zespołu Szkół Rolniczych realizują program wyznaczony przez wojsko, dzięki czemu – już po ukończeniu certyfikacji – w przyszłości będą mieli pierwszeństwo podczas naboru do służb mundurowych.

W sierpniu umundurowana młodzież z „Rolibudy” wzięła udział w kursie płetwonurka, a w tym miesiącu przystąpiła do kursu sterników motorowodnych. W kolejnym miesiącu, czyli październiku, uczniowie udadzą się na szkolenie poligonowe, gdzie doskonalić będą umiejętności strzeleckie oraz wiedzę ogólnowojskową.

Jako że przed kilkoma miesiącami klasy wojskowe z ZSR znalazły się w elitarnym gronie szkół objętych patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, obecnie realizują program przez niego narzucony i w pełni sfinansowany. Przyniesie im to szereg korzyści w przyszłości: po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu certyfikacji „wojskowi” z ZSR będą mieli pierwszeństwo i dodatkowe punkty podczas naborów do szkół oficerskich czy zawodowej służby wojskowej.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.