Jak przyznają uczestnicy wyprawy, „Misja Betlejem” pozwoliła im nabyć nowe doświadczenia i umiejętności. Jak przyznają uczestnicy wyprawy, „Misja Betlejem” pozwoliła im nabyć nowe doświadczenia i umiejętności.

Budowali w Betlejem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad pół miesiąca spędzili w Izraelu podopieczni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Grupa uczniów swoimi umiejętnościami wsparła rozbudowę Domu Pokoju w Betlejem.

„Misja Betlejem” trwała od 26 czerwca do 14 lipca. Przez ten czas uczniowie z „Hipolita” przysłużyli się rozbudowie Domu Pokoju w Betlejem (a konkretnie ogrodu) o polową zakrystię, wykonaniu siedzisk przy polowym ołtarzu, przekształceniu niefunkcjonalnych sanitariatów w pomieszczenia dla szwaczek, wymianę oświetlenia w kaplicy domowej sierocińca, a także pracami wykończeniowymi. Poszczególne zadania wykonali Błażej Roszyk, Szymon Hypki, Kamil Kusza, Damian Wichłacz i Piotr Pietrzak. Koordynatorem wyjazdu i ich opiekunem był Przemysław Chlebicki. Ponadto dzięki środkom zebranym podczas Rodzinnego Festynu Strzeleckiego ufundowali oni okno do jednego z budowanych pomieszczeń, a także oświetlenie w kaplicy. Jak przyznali po powrocie, w Izraelu zaskoczyła ich tamtejsza technologia budowlana, dzięki której zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.