Przekazali dziesiątki tysięcy nakrętek

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ubiegłą środę przedstawiciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” przekazali fundacji „PomaGosie” nakrętki zebrane przez uczniów i pracowników szkoły. W sumie kilkadziesiąt tysięcy sztuk!


„Keglik” do akcji zbierania nakrętek włączył się nie po raz pierwszy. Na przestrzeni roku szkolnego 2017/2018 uczniowie i pracownicy placówki zebrali aż 20 dużych worków z nakrętkami, które w środę 11 lipca przekazane zostały prezes stowarzyszenia „PomaGosie”, Magdalenie Staszak. Dając dobry przykład podopiecznym, najwięcej nakrętek zebrała dyrektor Emilia Ostrowska, bo aż 26 793 sztuk. Wśród uczniów najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy 2B, Gabriela Socha – 17 790 nakrętek.

Jak podkreślają przedstawiciele „Keglika”, po raz kolejny włączając się do akcji, nie tylko wsparli lokalną fundację, ale również przyczynili się do ochrony środowiska. Dzięki temu zrealizowali dwa cele w jednej inicjatywie.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.