×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 47

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Delegacja „Trójki” w towarzystwie minister edukacji Anny Zalewskiej. Delegacja „Trójki” w towarzystwie minister edukacji Anny Zalewskiej. fot. sp3

Szkoła Naukowa Roku? SP3!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała tytuł Szkoły Naukowej Roku im. Ignacego Łukasiewicza. Przedstawiciele Koła Naukowego „Trójki” nagrodę odebrali z rąk minister edukacji Anny Zalewskiej podczas czerwcowej gali w Muzeum Gazownictwa w Warszawie.

To efekt doskonałej pracy uczniów „Trójki” w ramach drugiej edycji projektu „Być jak Ignacy”, organizowanej przez Fundację PGNiG. Fundacja chciała pobudzić do działań promujących naukę i postać Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej i pioniera przemysłu naftowego w Europie.

19 czerwca reprezentacja SP3 wyruszyła do Warszawy, gdzie odbyła się gala podsumowująca tegoroczną edycję projektu. Wraz z piętnastoma innymi szkołami stawiła się tam jako zwycięzca konkursu na etapie wojewódzkim, za co otrzymała nagrodę finansową w wysokości 8 tys. zł. Podczas wydarzenia w Muzeum Gazownictwa okazało się również, że „Trójka” jest najlepsza w całym kraju, co zagwarantowało jej kolejną nagrodę – tym razem 12 tys. zł!

Warto przy tym podkreślić, że w drugiej edycji projektu „Być jak Ignacy” udział wzięło ponad 600 szkół z całej Polski.

Przedstawiciele Koła Naukowego SP3 nagrody otrzymali z rąk minister edukacji Anny Zalewskiej, pod której patronatem odbywał się konkurs.

Przypomnijmy, że 10 marca w „Trójce” odbył się Wielki Festyn Naukowy „Być jak Ignacy – rozpalamy płomień wiedzy”, podczas którego przeprowadzono 62 warsztaty z najrozmaitszych dziedzin nauki, w tym fizyki, chemii, techniki, historii, biologii czy diagnostyki zdrowotnej.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.