W ramach obchodów zorganizowano przedstawienie pt. „Fachowcy z Hipolita”. W ramach obchodów zorganizowano przedstawienie pt. „Fachowcy z Hipolita”. CKZiU

„Hipolit” ma 70 lat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzki „Hipolit”, obecnie funkcjonujący jako Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. Społeczność szkolna uczciła jubileusz tuż przed zakończeniem roku szkolnego. 

Nauczyciele szkoły zaangażowali się w przygotowanie uroczystych obchodów jubileuszu, które zaplanowano na 20 czerwca. Zaproszeni goście – wśród których nie zabrakło przedstawicieli średzkiego samorządu, służb mundurowych powiatu średzkiego, instytucji współpracujących ze szkołą, pracodawców, delegacji średzkich szkół, zarządu Cech Rzemiosł Różnych, przedstawicieli Towarzystwa im. H. Cegielskiego, przedstawicieli Rady Rodziców oraz byłych nauczycieli świętującej 70-lecie szkoły – spotkali się, aby powspominać minione lata działalności „Hipolita”. Przy okazji stanęli przed szansą przyjrzenia się wystawom przedstawiającym historię placówki oraz uczestniczenia w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów „Hipolita”. Dzięki swoistej podróży w czasie, wszyscy goście poznali historię Zespołu Szkół Zawodowych, a z przymrużeniem oka spojrzeli na humorystyczne ujęcie wykonywania poszczególnych zawodów przez zawodowców, co udało się za sprawą widowiska „Fachowcy z Hipolita”.

Minione obchody 70-lecia szkoły już teraz uznane zostały za kolejny ważny etap w życiu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne CKZiU dziękują wszystkim zaproszonym gościom za wiele życzeń, gratulacji i kwiatów.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.