Od lewej: Nicole Węcławiak, Mateusz Pachura, Jaś Skrzypiński, Franciszek Kłonowski, Dariusz Węcławiak. Od lewej: Nicole Węcławiak, Mateusz Pachura, Jaś Skrzypiński, Franciszek Kłonowski, Dariusz Węcławiak.

W Marzeninie jak co roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To już tradycja, że młodzi szachiści Polonii rozpoczynają wakacje grą na Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w Marzeninie. Nie inaczej było przed tygodniem, podczas 28. edycji imprezy.

Podczas turnieju, który odbywał się w dniach 25-27 czerwca, barwy średzkiego klubu reprezentowali: Nicole Węcławiak, Jan Skrzypiński, Mateusz Pachura i Franciszek Kłonowski, nad którą opiekę sprawował Dariusz Węcławiak. Trzydniowe zmagania przyniosły średzianom kilka sukcesów. Wśród najstarszych dziewcząt (2004-2002) tryumfowała Nicole Węcławiak. Grający ambitnie wśród najstarszych chłopców (mimo, że mógłby rywalizować... wśród najmłodszych) Jan Skrzypiński dał się wyprzedzić tylko jednemu rywalowi i zajął 2. miejsce.

Wśród najmłodszych dobrze wypadł Mateusz Pachura, plasując się na 8. miejscu. Debiutujący w turniejowych szrankach Franciszek Kłonowski zajął wprawdzie dalszą lokatę, ale osiągnął piątą kategorię szachową.

W klasyfikacji drużynowej średzianie zajęli 5. pozycję.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Ś21 - Koparka Kołowa