Pierwszy historyczny występ klubu odbył się w Ostrawie. Pierwszy historyczny występ klubu odbył się w Ostrawie.

Debiut z brązowym medalem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz pierwszy od wrześniowego powstania klubu ekipa średzkiej Mikasy wystartowała w turnieju karate. Areną debiutanckiego zespołu była Ostrawa.


Sobotni start na Karate Grand Prix Ostrava 2017 to klubowy debiut Mikasy. W kata U21 Daria Węcławiak była 7. na osiemnaście startujących. Cztery średzianki startowały w kata U14 wśród aż 53 zawodniczek. Nicole Węcławiak odpadła w 2. rundzie, zaś Aleksandra Świątek oraz Adrianna Pyra i Kinga Pyra ? dopiero w 3. Siostry swoje 3. pojedynki przegrały rezultatem 2:3. Mikasa wystawiła w Ostrawie dwie drużyny kata: seniorską (Daria Węcławiak, Karolina Dziadura, Paulina Dukat) i U14 (Nicole Węcławiak, Adrianna i Kinga Pyra). Seniorki zdobyły brąz po półfinale przegranym z teamem z Bratysławy. To pierwszy taki medal w historii klubu. Blisko zdobycia drugiego była młodsza z drużyn. Najpierw pokonała ekipy z Ukrainy i z Kędzierzyna-Koźla, potem uległa Słowaczkom z Trenczyna, a brązowy oddała 2:3 drużynie z Cieszyna.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.