Średzkie Amazonki wraz z innymi w smoczej osadzie dzielnie walczyły w rywalizacji. Średzkie Amazonki wraz z innymi w smoczej osadzie dzielnie walczyły w rywalizacji. fot. Średzkie Amazonki

Złote średzkie Amazonki [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

XXIV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek odbyła się w dniach 13-16 czerwca na poznańskiej Malcie. Właśnie tam średzianki udowodniły, że po mastektomii można nadal aktywnie spędzać czas.

Podczas czterodniowej imprezy średzkie Amazonki, Maria Bielawska i Wiesława Strugarek, wraz z innymi brały udział w wielu zręcznościowych i wytrzymałościowych konkurencjach. Najważniejszą z nich były wyścigi smoczych łodzi na dystansie 200 m. Osadę smoczej łodzi tworzyło dziesięć wioślarek, sternik i bębnistka wybijająca rytm, wyznaczając tym samym tempo wiosłowania. Do współzawodnictwa zgłosiło się dziesięć osad, a po eliminacjach cztery najszybsze łodzie wystartowały w finale. Średzkie Amazonki, tworząc jedną osadę z poznańskimi, leszczyńskimi i gdańskimi Amazonkami, nie dały szans konkurentkom i zwyciężyły w tegorocznych regatach.
Wzruszającym akcentem spartakiady było złożenie hołdu przedwcześnie zmarłym koleżankom. Na środku maltańskiego akwenu finałowe osady wrzuciły do wody różowe goździki.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

S21 - Laweta