Licealistki ze Środy zostały Mistrzyniami Wielkopolski. Licealistki ze Środy zostały Mistrzyniami Wielkopolski.

Siatkarki LO Mistrzyniami Wielkopolski

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Klaudia Prządka i Agnieszka Lipiecka z Liceum Ogólnokształcącego w Środzie zdobyły złoty medal w Finale Wojewódzkim XIX Licealiady w Plażowej Piłce Siatkowej.

Turniej finałowy rozegrano we Wrześni, a w rywalizacji wzięło udział 16 najlepszych zespołów z sześciu rejonów. Siatkarki grały systemem pucharowym tzw. „do dwóch przegranych”. Ze względu na dużą ilość zespołów każdy set rozgrywany był do 15 punktów, do dwóch wygranych setów.
Licealistki ze Środy w sumie zagrały siedem meczów. Dziewczęta rozpoczęły rozgrywki od jednej porażki i jednej wygranej. Kolejne spotkania, aż do meczu finałowego, były zwycięskie. Najtrudniejszy mecz, decydujący o wejściu do półfinałów, siatkarki wygrały 2:1 z Zespołem Szkół nr 9 w Kaliszu. Mecz o wejście do finału rozegrały z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni, zwyciężając gładko 2:0.
Rozgrywka o pierwsze miejsce toczyła się ponownie z Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, z którym to właśnie przegrały pierwszy mecz w turnieju. Podczas finałowego spotkania silniejsze okazały się uczennice LO Środa wygrywając 2:0 z LOMS Poznań i tym samym zdobywając Mistrzostwo Wielkopolski.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.