Średzianie z Polonii przed startem. Średzianie z Polonii przed startem. Czesław Kościelski

Dobiegli do Kralup i... popłynęli Wełtawą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 uczestników sztafety biegowej "Środa Wielkopolska -Kralupy nad Vltavou", już po dotarciu do celu w Czechach, wzięło udział w Memoriale im. Jiriho Vachalce "Kralupski Kilometr". Średzianie zdominowali całe zawody.

Wydarzenie było częścią Dni Kralup, zaś głównym gospodarzem i uczestnikiem zawodów był tamtejszy starosta Peter Holecek. Pływacy pokonali w nurtach Wełtawy ok. 1200 metrów. Indywidualny sukces odniosła Izabela Brzezińska, która wywalczyła 3. miejsce wśród kobiet. Taką samą lokatę uzyskał Jacek Hańczyk w kategorii mężczyzn. Dodatkowo średzki nestor triathlonu okazał się najlepszym pływakiem wśród obcokrajowców. Wartościowe wyniki uzyskali także pozostali poloniści: Tomasz Dolata, Krzysztof Dzwoniarkiewicz, Natalia Magaj, Witold Hańczyk, Wiesław Biniarz, Leszek Wierzbicki, Tomasz Brzeziński, Jacek Matuszewski, Piotr Rozwora, Damian Jerzyński, Wojciech Stalec, Jarosław Rozmiarek i Przemysław Pankowski.

Gorącym dopingiem wspierali średzkich pływaków inni uczestnicy sztafety.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.