Nowego szkoleniowca Polonii przedstawiono we wtorek podczas konferencji prasowej. Nowego szkoleniowca Polonii przedstawiono we wtorek podczas konferencji prasowej. Polonia Środa

Wprowadził drugoligowca do półfinału Pucharu Polski, będzie trenerem Polonii

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od nowego sezonu nowym trenerem Polonii będzie Krzysztof Kapuściński. Głośno o szkoleniowcu w skali kraju było przed trzema laty, gdy drugoligowych Błękitnych Stargard Szczeciński doprowadził do półfinału Pucharu Polski.

Pomimo, że w ostatnich tygodniach Polonia prezentuje się dobrze w ligowych spotkaniach (ponadto drugi raz z rzędu wygrała Wielkopolski Puchar Polski), to ostatecznie sezonu nie można ocenić jako sukcesu. Przed sezonem prezes klubu Rafał Ratajczak w wywiadzie udzielonym GPŚ zapowiadał walkę o podium, tymczasem na kolejkę przed końcem rozgrywek 2017/2018 wiadomo, że średzianie zakończą je na 6. lub 7. pozycji. Ambitne cele włączenia się do walki o awans do II ligi trzeba więc przełożyć na kolejny sezon. Oczekiwaniom spróbuje sprostać nowy trener – Krzysztof Kapuściński, który zastąpi na tym stanowisku Tomasza Dłużyka.

Nowy trener stanie więc przed zadaniem, które przed kilkoma laty zrealizował w Stargardzie Szczecińskim. Z tamtejszymi Błękitnymi awansował z III do II ligi w sezonie 2012/2013. W debiutanckim sezonie na trzecim szczeblu rozgrywek (ostatnim, gdy II liga podzielona była na grupy zachodnią i wschodnią) zajął wysokie 4. miejsce. W kolejnych latach bywało różnie, ale Błękitni, wciąż prowadzeni przez Kapuścińskiego, od pięciu sezonów nieprzerwanie grają w II lidze.

O zespole ze Stargardu Szczecińskiego, a także jego trenerze, szczególnie głośno było wiosną 2015 roku. Wówczas wprowadził swój zespół do półfinału Pucharu Polski, eliminując po drodze m.in. Cracovię Kraków. W półfinałowym dwumeczu Błękitni zmierzyli się z Lechem Poznań. Pierwsze spotkanie sensacyjnie wygrali 3:1. W rewanżu takim samym stosunkiem lepszy był „Kolejorz”, który w dodatku zdobył dwie kolejne bramki w dogrywce i to on awansował do finału.

Co ciekawe, szansę zawojowania Pucharu Polski nowy trener będzie miał jeszcze szybciej, niż rozgrywek ligowych. Najprawdopodobniej jeszcze w lipcu Polonia przystąpi do rundy wstępnej pucharu na szczeblu centralnym, jako zwycięzca rozgrywek wojewódzkich.

 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.