Nasze mistrzynie z opiekunami. Nasze mistrzynie z opiekunami. M. Siebert

Akademickie supermistrzynie

(1 głos)

Po raz czwarty z rzędu zdobyły Akademickie Mistrzostwo Wielkopolski w kata drużynowym kobiet. W tę niedzielę był to jednak tylko wstęp do kolejnych zdobyczy.

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski 2017/2018 (II rzut) rozegrano w Poznaniu. W barwach UAM wystąpiły 3 zawodniczki średzkiej Mikasy: Karolina Dziadura, Paulina Dukat i Daria Węcławiak. Najpierw bezdyskusyjnie, po raz czwarty z rzędu zdobyły złoto w kata drużynowym pań. Następnie w kata indywidualnym, po wyeliminowaniu innych rywalek Karolina wygrała w finale z Darią 3:2. Na koniec w finale najniższej kategorii wagowej kumite spotkały się Karolina i Paulina, a górą była ta pierwsza. W sumie zatem dziewczyny zdobyły po złocie drużynowym i srebrze indywidualnym, a Karolina, pozyskawszy 3 złote medale, okazała się najlepszą zawodniczką turnieju. Świetny występ swoich podopiecznych dopingowali na miejscu opiekun sekcji karate AZS UAM sensei Szymon Gogola i prezes Mikasy Dariusz Węcławiak.