Nie zabrakło pucharów i dyplomów dla najlepszych uczestników zmagań. Nie zabrakło pucharów i dyplomów dla najlepszych uczestników zmagań. UM Środa Wlkp.

Żeglowali jak co roku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

5 kategorii, 3 puchary, jeden akwen. Sobota 2 czerwca nad Jeziorem Średzkim upłynęła pod znakiem regat żeglarskich, których stawką były Puchar Trenera UKŻ „Środa”, Puchar Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska oraz Puchar Starosty Średzkiego.

W tym roku żeglarze z całej Polski przybyli rywalizować w pięciu kategoriach: Optimist do lat 11, Optmist 12-15 lat (obie kategorie rozegrano razem, lecz sklasyfikowano osobno), Cadet, Europa i Open.

Oczywiście zmagania nie mogły obejść się bez zawodników organizującego wydarzenie UKŻ „Środa”. Osiągnęli oni następujące wyniki: Jan Pachla – 1. w kat. Optimist 12-15 lat; Bartosz Leżała – 3. miejsce w kat. Optimist 12-15 lat; Jakub Walczak i Aleksander Niemczewski – 1. w kat. Cadet; Kacper Kaźmierczak i Alan Frąckowiak – 2. w kat. Cadet; Jacek Woźny UKŻ „Środa” – 2. w kat. Europa; Farid Chergui, Antonina Prymas i Maria Wachowiak – 2. w Open; Szymon Jaworski, Olgierd Prymas i Zofia Wachowiak – 3. w Open.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.