Zawodnicy Shinobi Środa na podium: na najwyższym stopniu Bartosz Matela, a na najniższym (pierwszy od prawej) - Jędrzej Wieland. Zawodnicy Shinobi Środa na podium: na najwyższym stopniu Bartosz Matela, a na najniższym (pierwszy od prawej) - Jędrzej Wieland. Shinobi Środa

17 "średzkich" medali w Żerkowie

(1 głos)

17 medali zdobyły średzkie kluby karate podczas sobotnich zawodów Wielkopolskiej Ligi Karate w Żerkowie. 12 padło łupem zawodników Mikasy, a 5 karateków Shinobi.

Spośród zawodników Mikasy Michalina Kania zdobyła 2 brązowe medale: w kihon PK oraz w kata białych pasów. Wraz z nią drugi brąz w kihonie zdobyła Joasia Pruchniak, a w kata – Ola Płóciennik. Joasia dołożyła jeszcze srebro w kata starszych białych pasów, w którym z kolei tryumfowała siostra Oli – Oliwia Płóciennik. Ostatnim białym pasem z medalem – brązem w kihonie chłopców – był Tymon Czajka. Jan Podolski i Kacper Joachimiak zdobyli złoto i srebro w kata pomarańczowych i wyższych pasów. W tej samej konkurencji dziewcząt na podium stanęły aż trzy mikaski: Vanessa Węcławiak (złoto), Nicole Węcławiak (srebro) i Aleksandra Świątek (brąz). Ta ostatnia dołożyła do tego jeszcze srebro w kumite, gdzie brązy padły łupem Adrianny i Kingi Pyry. Brąz w kumite chłopców wywalczył też Kacper Joachimiak.

Spośród zawodników Shinobi Jędrzej Wieland wywalczył złoty medal w kategorii kata żółtych pasów 9-11 lat (debiutując w tej konkurencji). Ponadto zdobył on brązowy medal w konkurencji kumite chłopców 9-11 lat open. Konkurencję tę zwyciężył jego klubowy kolega, Bartosz Matela. Na najwyższym stopniu podium stanęła również Elwira Sroczyńska w kumite dziewcząt 12-15 lat open. Pojedynek o finał nieznacznie przegrała Amelia Nowaczyk, zdobywając tym samym 3. miejsce.