Uczestnicy Festiwalu Biegów po ukończeniu zmaganiach. Uczestnicy Festiwalu Biegów po ukończeniu zmaganiach.

Biegiem wokół dworku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pierwsze akcenty tegorocznych sejmików upłynęły pod znakiem sportowej aktywności. W ubiegły czwartek uczniowie z całego powiatu wzięli udział w V Festiwalu Biegów im. Pawła Edmunda Strzeleckiego wokół Dworu w Koszutach.

W czwartkowej przedpołudniowej rywalizacji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których rezultaty sklasyfikowano osobno. Wśród najmłodszych uczestników z podstawówek najszybsi okazali się uczniowie ze Starkówca Piątkowskiego. Na drugiej pozycji uplasowała się SP z Chociczy, a na trzeciej średzka „Dwójka”. Stawkę zamknęli uczniowie z Brodowa.

Najliczniejszy okazał się wyścig szkół gimnazjalnych, do którego przystąpili uczniowie z siedmiu placówek. Zwyciężyli ci z „Trójki”, a za nimi uplasowali się ich rówieśnicy z Chociczy i Zaniemyśla. Kolejne pozycje zajęli: drugi zespół z Chociczy, średzkie „Jedynka” i „Trójka” oraz uczniowie z Pławiec.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyło LO. Drugie było CKZiU, a trzecia „Rolibuda”.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.