Podczas imprezy rozegrano 7 konkurencji strzeleckich. Podczas imprezy rozegrano 7 konkurencji strzeleckich.

Strzelali po raz drugi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę przeprowadzono drugi tegoroczny Turniej Strzelecki, tzw. wiosenny, z okazji 3 maja. Podczas imprezy rozegrano 7 konkurencji strzeleckich.

Rywalizacji zorganizowanej przez średzkie Kurkowe Bractwo Strzeleckie sprzyjała słoneczna pogoda. Zanim jednak nastąpiła rywalizacja, informację z prac zarządu za ostatni okres przedstawił prezes bractwa, Jan Lis.

W zmaganiach o bracką tarczę wiosenną – 3-majową najlepszy okazał się Stanisław Wiśniewski, który wyprzedził Michała Wojciechowskiego i Zbigniewa Strugarka. Zwycięzca tej rywalizacji wygraną tarczę przekazał rodzicom Leosia.

Tarcza charytatywna powędrowała do Romana Mikołajczaka, za którym znaleźli się Dionizy Dopierała i Michał Wojciechowski.

Tarcza pistoletowa-imieninowa padła łupem Witolda Tłuchowskiego. Kolejne miejsca zajęli Paweł Pajszczyk i Dionizy Dopierała.

Po tarczę zapadkową sięgnął Michał Wojciechowski, wyprzedzając Romana Mikołajczaka i Pawła Pajszczyka.

Zdobywczynią tarczy pań została Joanna Wojciechowska. Druga była Wiesława Strugarek, a trzecia Bożena Doroszewska.

Zwycięzcą rywalizacji o tarczę punktową został Roman Mikołaczajk, który wyprzedził Michała Wojciechowskiego i Ryszarda Waligórę.

W strzelaniu do kura najlepszy okazał się Witold Tłuchowski (dopiero przy 119. strzale!), a kolejne miejsca zajęli Joanna Wojciechowska i Ryszard Waligóra.

Strzeleckie zmagania tradycyjnie zakończył raut bracki.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.