Natalia Kamińska na najniższym stopniu podium kumite U16 -47 kg. Natalia Kamińska na najniższym stopniu podium kumite U16 -47 kg.

6 medali "dla powiatu"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas rozegranego w miniony weekend Central Poland Open Grand Prix Karate WKF Pleszew 2018 powiat średzki reprezentowały 3 kluby: średzkie Dragon i Mikasa, oraz Tiger Zaniemyśl. Zdobyły one w sumie 6 medali.

Pleszewska impreza była bardzo mocno obsadzona – wystarczy wspomnieć, że wzięło w niej udział 453 zawodników z 64 klubów i 11 państw. W stawce znaleźli się także zawodnicy Dragona Środa, Mikasy Środa oraz Tigera Zaniemyśl. Najlepiej podczas dwudniowych zmagań poradzili sobie reprezentanci pierwszego z klubów. Łupem Dragona padło bowiem aż 5 medali: srebro wywalczył Jakub Ritter w kumite U18 open, a brąz zdobyli Maja Duszczak w kumite U14 +50 kg i Natalia Kamińska w kumite U16 -47 kg (rywalizując w starszej kategorii wiekowej!). Ponadto 2 razy na najniższym stopniu podium stawał Patryk Kubasik: w kumite U18 -61 kg oraz kumite U18 open.

Do dorobku klubów z naszego powiatu jeden medal dołożył zaniemyski Tiger: brąz w kata U14 zdobyła Katarzyna Lewandowska.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.