Medalowy team ULKS „Tęcza” podczas Turnieju Wielkanocnego. Medalowy team ULKS „Tęcza” podczas Turnieju Wielkanocnego. facebook.com/ulks-tecza-sroda-wielkopolska

Turniej Wielkanocny: "Tęcza" druga drużynowo

Podczas zapaśniczego Turnieju Wielkanocnego w Poznaniu średzki ULKS „Tęcza” zajął 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na wynik ten złożyły się świetne rezultaty wszystkich jego podopiecznych.

Zawody odbyły się w sobotę 24 marca. W kategorii wiekowej mini zapasów dziewczyn Jagoda Piotrowicz zajęła 1. miejsce w kat. do 30 kg, Paulina Mrugas 1. miejsce w kat. do 32 kg, a Amelia Guzenda 1. miejsce w kat. do 40 kg. W kategorii wiekowej młodziczek Michalina Ignaszak wywalczyła 1. miejsce do 46 kg, w tej samej kategorii Julia Guzenda 2. miejsce, a w kat. 56 kg Aleksandra Kowalska. W grupie mini zapasów chłopców Marcin Mikołajczak zajął 2. miejsce do 26 kg, Antoni Kopczyński 3. miejsce do 26 kg, Szymon Mrugas 1. miejsce do 28 kg, Tymon Skąpski 3. miejsce do 30 kg, Maciej Musielak 3. miejsce do 30 kg, Mateusz Kulak 1. miejsce do 34 kg, Rafał Grzelak 2. miejsce do 34 kg, a Antoni Musielak 3. miejsce do 38 kg. W kategorii młodzików Antoni Stanicki zajął 1. miejsce do 38 kg, Tymoteusz Sikorski 1. miejsce do 48 kg, Jan Małecki 2 miejsce do 50 kg, Kacper Świdurski 1. miejsce do 57 kg, Nikodem Radoła 3. miejsce do 68 kg. Wśród kadetów Zuzanna Kubasiewicz rywalizowała w kat. do 56 kg, a Marcin Spalik wywalczył 2. miejsce do 92 kg.

Drużynowo "Tęcza" zajęła 2. lokatę, ustępując miejsca jedynie licznej reprezentacji Ceramiki Krotoszyn, a wyprzedzając ekipy z Poznania, Plewisk, Stargardu Szczecińskiego i Swarzędza.