Tomasz, Amelka i Sylwester podczas IV Biegu Zajączka Wielkanocnego. Tomasz, Amelka i Sylwester podczas IV Biegu Zajączka Wielkanocnego.

Dziesięć świątecznych kilometrów

(1 głos)

W Wielką Sobotę nad poznański Stawem Olszak odbył się IV Bieg Zajączka Wielkanocnego. I tym razem wzięli w nim udział średzianie.

Na starcie stanęło 280 biegaczy, którzy postanowili świątecznie przebiec dziesięciokilometrowy dystans, na który złożyły się dwie pętle po urokliwych Lasach Poznańskich, obejmujące liczne podbiegi. Najlepiej z trudną terenową trasą poradził sobie Jakub Kuźma z Zaniemyśla z czasem 44:22, który dał mu 29. miejsce w open (11. w M20). Ze średzkiej Polonii Sylwester Pawlak z czasem 56:19 zajął 138. miejsce (62. w M30), a Tomasz Kwiatkowski z czasem 58:10 uplasował się na 155. pozycji. Ponadto Marzena Mikulska z Drużyny Szpiku zajęła 277. miejsce (czas 1:17:06).

W ramach Biegu Zajączka Wielkanocnego rywalizowały również dzieci. W biegu dla najmłodszych z dobrej strony pokazała się średzianka Amelia Pawlak. Warto dodać, że impreza zaliczana była do Grand Prix Poznania w biegach przełajowych.