Juniorom młodszym MKS-u do stanięcia na podium zabrakło jednej bramki w ostatnim spotkaniu. Juniorom młodszym MKS-u do stanięcia na podium zabrakło jednej bramki w ostatnim spotkaniu. facebook,com/hokeisci

Zabrakło jednej bramki... MKS czwarty w Polsce!

Dobre rezultaty w sobotnich meczach oraz niedzielne zwycięstwo nad Jedynką Żnin sprawiły, że w ostatnim starciu w ramach Halowych Mistrzostw Polski juniorzy MKS-u z Kolejarzem Gliwice rywalizować mieli o brązowe medale. Do sukcesu potrzebowali remisu, przegrali 2:3.

Do Stęszewa podopieczni Artura Lecha pojechali z chęcią nawiązania do sukcesu średzkich hokeistów sprzed 10 lat, gdy juniorzy młodsi wywalczyli brąz w hali. W pierwszym sobotnim meczu MKS zmierzył się ze Startem 1954 Gniezno. Do przerwy jedną bramką prowadzili rywale, ostatecznie padł remis 2:2. Jak miało się później okazać, nasz zespół był jedynym, który w finałach urwał punkty późniejszemu mistrzowi z Gniezna.

W drugim meczu średzianom poszło zdecydowanie gorzej: ulegli LKS Rogowo 0:3. Chcąc jeszcze liczyć się w walce o medale, w ostatnim sobotnim meczu przeciwko Siemianowiczance musieli sięgnąć po komplet punktów. Tak też się stało, choć łatwo nie było: MKS wygrał 1:0 i pozostało mu czekać na drugi dzień zmagań.

W pierwszym niedzielnym meczu średzianie zgłosili akces do walki o podium. W starciu z Jedynką Żnin już do przerwy prowadzili 4:0, a po przerwie spokojnie dowieźli przewagę do końcowej syreny: pokonali rywali 5:1. W tym momencie wiadomo było, że ostatni mecz MKS-u z Kolejarzem Gliwice będzie jednocześnie meczem o brązowe medale. MKS miał wówczas bilans 2 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki, zaś rywale – 1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki, co oznaczało, że naszej ekipie do stanięcia na podium wystarczy remis.

Niestety, to rywale zdecydowanie lepiej weszli w mecz. Już po 10. minutach MKS przegrywał 0:3, wynik ten utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron średzianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, zredukowali stratę do jednej bramki, ale na więcej zabrakło czasu – przegrali 2:3 i pozostało im zadowolić się 4. miejscem w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl