Michalina Kania w technice nożnej. Michalina Kania w technice nożnej. Daria Węcławiak

W sobotę Mistrzostwa Polski, w niedzielę Wielkopolska Liga Karate

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Niezwykle intensywny weekend za karatekami średzkiej Mikasy. Najpierw trójka seniorek wystartowała w Lęborku w Mistrzostwach Polski Seniorów Karate WKF, a w niedzielę aż piętnaścioro młodszych karateków startowało w Kiszkowie.

Podczas mistrzostw w Lęborku wystartowała drużyna kata w składzie: Paulina Dukat, Karolina Dziadura i Daria Węcławiak. Cała trójka wystąpiła też w kata indywidualnym, gdzie najbliżej medalu była Karolina. Od brązowego krążka dzieliła ją jedna wygrana walka repasażowa. Mimo, że wróciły bez medali, to zawodniczki Mikasy (najmłodszego klubu karate w naszym powiecie) miały satysfakcję jako jedyne reprezentując średzkie karate na krajowym seniorskim czempionacie w olimpijskiej odmianie tego sportu.

Dzień po mistrzowskich zmaganiach Daria Węcławiak towarzyszyła swoim młodym podopiecznym w zmaganiach Wielkopolskiej Ligi Karate w Kiszkowie. Karatecy Mikasy po raz kolejny potwierdzili swój prymat w konkurencjach kihon i kata. W kihon PK młodszych dziewcząt srebrny medal zdobyła Michalina Kania, która w świetnym stylu doszła po raz pierwszy w życiu do finału konkurencji. W kihon PK starszych dziewcząt srebrny sukces koleżanki powtórzyła Julia Olejniczak, a brąz zdobyła Joasia Pruchniak. Julia oraz Aleksandra Płóciennik zdobyły brązowe medale w kata PK dziewcząt. Jako że finał rozstrzygnęły między sobą Oliwia Płóciennik (srebro) i Wiktoria Pawlak (złoto), to po raz kolejny w tym cyklu całe podium kata PK zajęły dziewczęta ze średzkiego klubu. Oliwia i Wiktoria, decyzją trenerów, zostały też wystawione po raz pierwszy w konkurencji kata dziewcząt białych pasów, gdzie nie dały szans dłużej trenującym rywalkom i znów rozegrały identyczny finał. Trzecia była ich klubowa koleżanka Klara Bestyńska.

Drugą konkurencją, gdzie całe podium należało do „mikasek” było kata pomarańczowych i wyższych pasów. Brązowe medale zdobyły bliźniaczki Adrianna i Kinga Pyra, zaś w finale spotkały się siostry Węcławiak. Niespodziewanie, wykorzystując błąd starszej Nicole, wygrała młodsza z nich - Vanessa, odnosząc swój pierwszy tryumf w Lidze. Kroku w marszu po sukcesy dotrzymali koleżankom mniej liczni chłopcy. W kihon PK młodszych złoto zdobył Wojciech Kaczor, a wśród starszych srebro wywalczył Jan Sobczyński. Z kolei Kacper Joachimiak i Jan Podolski kolejny już raz rozstrzygnęli między sobą ligowy finał kata chłopców pomarańczowych pasów, zdobywając złoto i srebro.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corrso - WIOSNA
S21 - Laweta