Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw Powiatu Średzkiego w szachach z burmistrzem W. Ziętkowskim. Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw Powiatu Średzkiego w szachach z burmistrzem W. Ziętkowskim.

Szachowi mistrzowie powiatu

Szachowymi mistrzami Powiatu Średzkiego w roku 2018 zostali Nicole Węcławiak oraz Czesław Kabat. Tytuły te przyznano podczas niedzielnego turnieju w Ośrodku Kultury, w którym udział wzięło dwudziestu zawodników.

Turniej rozpoczął się tuż po godz. 10. Zgodnie z regulaminem coroczne Mistrzostwa Powiatu Średzkiego zostały rozegrane w systemie szwajcarskim, a do rywalizacji przystąpić mógł każdy bez limitu wiekowego.

W wyniku potyczek szachowych w kat. kobiet zwyciężyła Nicole Węcławiak (5 pkt.), natomiast na drugim miejscu znalazła się Daria Węcławiak (5 pkt.). Tuż za siostrami, na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Pyra (2 pkt.). Co warto podkreślić, wszystkie zawodniczki z podium to dumne członkinie Średzkiego Klubu Karate Shotokan Mikasa.

W kat. mężczyzn bezproblemowo pokonując rywali najlepszy okazał się Czesław Kabat (6 pkt.). Drugie miejsce w rozgrywkach należało do Leszka Grynii (5 pkt.), a trzecie miejsce zajął Bartosz Senftleben (5 pkt.).