Gość zachęcał średzkich piłkarzy do zrobienia kursu sędziowskiego i przedłużenia kariery sportowej o 10, a nawet 15 lat. Gość zachęcał średzkich piłkarzy do zrobienia kursu sędziowskiego i przedłużenia kariery sportowej o 10, a nawet 15 lat.

Zagościł Szymon Marciniak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek w hotelu Almarco odbyło się spotkanie zorganizowane dla partnerów KS Polonia Środa. Gościem specjalnym wydarzenia był międzynarodowy sędzia Szymon Marciniak.

Poniedziałkowe wydarzenie przyciągnęło do Almarco partnerów Polonii oraz samych zawodników. Oprócz podziękowań za wsparcie udzielone w roku 2017, przedstawiciele klubu przygotowali dla nich prezent z najwyższej półki: obecność Szymona Marciniaka, najbardziej utytułowanego polskiego sędziego.
Marciniak chętnie dzielił się wiedzą z zebranymi gośćmi. Opowiadał o swoich przeżyciach podczas sędziowania najważniejszych meczów w swojej karierze, o tajnikach zawodów. O meczach z perspektywy sędziego, czyli perspektywy, której nikt nie widzi, albo widzi w całkiem innym świetle. O lepszych i gorszych stronach tego zawodu. Na spotkaniu wspomniał również o nowym programie dla przyszłych sędziów, namawiając jednocześnie obecnych na sali zawodników Polonii do rozważenia zrobienia kursu sędziowskiego. Jak mówił Sz. Marciniak taki kurs w przyszłości może pozwolić na przedłużenie kariery sportowej o 10, a nawet 15 lat.
Przypomnijmy, że 37-letni sędzia poprowadził dotychczas 3 spotkania Mistrzostw Europy, 16 spotkań Ligi Mistrzów, 15 spotkań Ligi Europy, 224 mecze polskiej ekstraklasy, a ponadto sędziował spotkania m.in. w najwyższej klasie rozgrywkowej w Japonii i Arabii Saudyjskiej. Jest również murowanym kandydatem do wyjazdu na tegoroczne mistrzostwa świata, które w czerwcu i lipcu odbywać się będą w Rosji.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.