W kilkuminutowym materiale pojawił się m.in. średzki Stary Rynek. W kilkuminutowym materiale pojawił się m.in. średzki Stary Rynek. Canal+ Sport

Średzki żywot Henriqueza w Canal+

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałkowym programie „Ekstraklasa po godzinach” w Canal+ Sport pojawił się materiał poświęcony piłkarzowi Polonii Luisowi Henriquezowi, zarejestrowany przed kilkoma tygodniami w Środzie.

Niespełna sześciominutowy materiał rozpoczyna się od kadru na Stadionie Średzkim, gdzie zawodnik z Panamy unosi w dłoniach szalik Polonii. Nawiązań do miasta i klubu jest więcej, co nie dziwi – gdyby nie powrót Henriqueza do Polski, a konkretnie do naszej drużyny, materiał w ogóle by nie powstał. W ten sposób widzowie programu mogli zobaczyć nie tylko płytę boiska przy ul. Sportowej, ale także średzki Stary Rynek oraz oficjalny klubowy sklep. W nagraniu, oprócz piłkarza, wypowiadają się również jego żona, prezes klubu Rafał Ratajczak oraz trener Tomasz Dłużyk, który proces ściągnięcia Henriqueza do klubu opisał tak:

na początku było niedowierzanie, później nawet lekka nutka ironii, a później już faktycznie wielkie wow i duży oddźwięk

Oprócz wspomnień życia w Panamie, Henriquez opowiada opowiada o Środzie, jako mieście „nie tak małym” jak sądził, a także serdecznych mieszkańcach, którzy wyrazy sympatii okazują mu na każdym kroku.

Media

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.