We Wrześniu karatecy z Mikasy wywalczyli siedem złotych medali. We Wrześniu karatecy z Mikasy wywalczyli siedem złotych medali.

Medalowa Mikasa we Wrześni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drugi tegoroczny turniej Wielkopolskiej Ligi Karate rozegrano w niedzielę we Wrześni. Wśród startujących znalazła się czternastoosobowa ekipa średzkiej Mikasy.

Na osiem konkurencji kata i kihon, w których startowali średzianie, aż w siedmiu zdobyli oni złote medale. Smak tryumfu poznali: Wojtek Kaczor, Jaś Sobczyński i Wiktoria Pawlak (kategorie kihon PK), Kacper Joachimiak, Franciszek Kłonowski i znów Wiktoria (kategorie kata PK) oraz Klara Bestyńska (kata białe pasy). Swoje pierwsze medale w karierze karate zdobyły „brązowe” Michalina Kania i Joanna Pruchniak (w kihonie). Po dwa medale padły jeszcze łupem Oliwii Płóciennik i Szymona Głowani. Poczet medalistów Mikasy uzupełnili ponadto Jan Podolski ze srebrem w kata i Julia Olejniczak z brązem w kihon. W zawodach startowało ponad 130 karateków z wielkopolskich klubów, w tym także z Shori Środa i Shinobi Dominowo.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy